وبلاگ - آخرین اخبار

محمود عسکری آزاد رئیس هیأت مدیره‌ بنیاد برکت نیز تسهیل‌گری را راهی برای شکوفایی و جلوه‌گری توانمندی‌های مناطق روستایی ذکر کرد و گفت: جمعیت روستایی در ایران در سال ۱۳۵۳، ۷۶ درصد بود، ولی هم اکنون به ۲۶ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: کشور‌های مختلف در مسیر توسعه به این نتیجه رسیدند که جامعه‌ روستایی بدون انگیزش، پتانسیل و جمعیت وجود خارجی ندارد، بنابراین زمینه‌های رشد را برایشان فراهم کردند و اینجا بحث تسهیل‌گری هم مطرح شد.

رئیس هیأت مدیره‌ بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، با اشاره به اینکه امروزه بحث دولت‌های تسهیل‌گر مطرح است، عنوان کرد: بحث اصلی برای رواج تسهیل‌گری در اصل برای این منظور بود که ما می‌خواهیم همه‌ مردم در توسعه‌ کشور نقش داشته باشند.

عسکری‌‌ آزاد با اشاره به اینکه باید متناسب با توانمندی‌های انسانی، فیزیکی، اجتماعی و زیرساختی در روستا‌ها زمینه‌ توسعه را فراهم کنیم، تصریح کرد: تسهیل‌گران را از خود مردم آن مناطقی که نیاز به توسعه دارند، انتخاب کردیم تا ارتباط بهتری شکل بگیرد؛ لذا باید از امکانات مردم آن منطقه اعم از نیروی انسانی و توانمندی‌های محلی برای توسعه‌ این مناطق و به تبع آن در کل کشور بهره بگیریم.

وی خطاب به تسهیل‌گران حاضر در مراسم تأکید کرد: تسهیل‌گر باید این قدرت و جسارت را در خود احساس کند که می‌توانیم با هم مشکلات را حل کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *